DATA OM DET POLITISKE SYSTEM

Valglistearkivet

NSDs valglistearkiv inneholder valglister for stortings- (fra 2001 til d.d.), fylkestings- (fra 2003 til d.d.) og sametingsvalg (fra 1989 til d.d.). Arkivet gir en utmerket oversikt over alle kandidater til stortings- og fylkestingsvalg for ulike partier i alle landets fylker. Valglistearkivet oppdateres fortløpende ved hvert valg.
Vis mer

Om valglistearkivet

Valglistearkivet ble opprettet som et ledd i NSDs skolevalgsprosjekt. Ved å samle inn de ulike partienes valglister, kan man se hvilke kandidater som ut fra skolevalgsresultatene vil komme til å få plass på Stortinget/Sametinget/fylkestinget.

Pressemeldinger fra partier håndteres vanligvis slik at dato og reell avsender, som ikke alltid er oppgitt i selve pressemeldingen, legges til i dokumentet (særlig gjelder dette elektroniske pressemeldinger mottatt per e-post). Samtidig fjerner vi privat kontaktinformasjon som telefonnummer/e-postadresse, som ofte oppgis avslutningsvis som en del av pressemeldingene.

Kilder

I forbindelse med stortings- og fylkestingsvalg har NSD vanligvis mottatt valglistene fra de lokale valgstyrene, mens valglistene for sametingsvalgene er samlet inn og oversendt NSD i forbindelse med delprosjektet Historiske valgdata - en del av prosjektet Samisk valgforskningsprogram 2009-2011, henter NSD valglistene direkte fra valg.no og sametinget.no, og tilrettelegger dem i valglistearkivet.

Velg valgperiode
Valglister for Fylkestingsvalg - 2019
ValgkretsParti Fremskrittspartiet
Oslo Rogaland Møre og Romsdal Nordland Viken Innlandet Vestfold og Telemark Agder Vestland Trøndelag Troms og Finnmark Arbeiderpartiet Demokratene Fellesliste Sunnmørslista / Tverrpolitisk liste for Sunnmøre Fremskrittspartiet Helsepartiet Høyre Kristelig Folkeparti Liberalistene Miljøpartiet De Grønne Nordmørslista Partiet De Kristne Pensjonistpartiet Rødt Senterpartiet Sosialistisk Venstreparti Uavhengig valliste for Sunnmøre Venstre
Nr.NavnStillingBosted
1 Frank Edvard Sve Stranda
2 Geir Asle Stenseth Ålesund
3 Anne Marie Fiksdal Tomrefjord
4 Jan Steinar Engeli Johansen Averøy
5 Gunnhild Meringdal Hjelset
6 Hans Olav Myklebust Vartdal
7 Håkon Lykkebø Strand Ålesund
8 Roger Bach Tingvoll
9 Oskar Grimstad Hareid
10 Karl-Oskar Sævik Fosnavåg
11 Knut Erik Engh Ulsteinvik
12 Hanna Valved Korsvik Aukra
13 Håkon Dretvik Averøy
14 Elisabet Lauvstad Haugen Fiskå
15 Roger Johnsen Solem Valderøy
16 Gro Anita Sve Stranda
17 Ole Henning Ødegård Frei
18 Nils Petter Tonning Surnadal
19 Ann-Karin Sæther Sunndal
20 Miriam Nystøyl Åram
21 Kåre Fjørtoft Gursken
22 Anita Vollstad Sykkylven
23 Inger Lise Nerland Skogstad Farstad
24 Lovise Nikoline H. Voldsund Fosnavåg
25 Eiliv Peter Halkjelsvik Volda
26 Jan Frode Johnsen Kjørsvikbugen
27 Nina Ulstein Sykkylven
28 Frode Gjelstenli Vestnes
29 Øystein Båtnes Mauseidvåg
30 Addy-Anne Vevang Kristiansund
31 Jannicke Skaue Strømmen Skodje
32 Anbjørn Steinholm Frislid Ørsta
33 Wenche Gausnes Aasen Ørskog
34 Stig Jansen Farstad
35 Per Torgeir Rotlid Flemma
36 Anker Møllerop Smøla
37 Bjarne Sætrenes Åheim
38 Asgeir Berg Ålesund
39 Therese Iren Sæter Ørskog
40 Torill Ansnes Stranda
41 Ann Elida Solheim Hjelset
42 Mari Helen Stavik Molde
43 Marion Flatøy Bringsvor Larsnes
44 Ronny Antonsen Isfjorden
45 Tor André Gram Franck Ålesund
46 Mariette Elise Gjerde Ulsteinvik
47 Knut Magne Flølo Vestnes